ЗВІТ ГО «Чорноморський жіночий клуб» за 2020 рік

Описовий звіт

Ми пройшли 2020 рік як і вся країна, та й як увесь світ під негативним впливом Ковід 19. Було складно, але ми продовжували свою справу, працювали в онлайн режимі з наших домашніх комп’ютерів, з вірою у те, що наші зусилля щодо збереження довкілля потрібні Планеті Земля та людям. Ми приймали активну участь в роботі Української кліматичної мережі, Міжнародної Асоціації охоронців річки Дністер «ЕКО-ТІРАС», Європейської жіночої організації «Жінки за спільне майбутнє» (Women Engage for a Common Future, WECF), Глобальної організації «Жіноче Водне Партнерство» (Women For Water Partnership, WFWP), Основної Жіночої групи ООН (UN Women’s Major group). Разом з цими організаціями ми впливали та приймали участь у розвитку екологічної політики на глобальному, регіональному, національному та місцевому рівнях.

В травні 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило проект Добровільного національного огляду щодо прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку. Чорноморський жіночий клуб надав у форматі громадської оцінки свої зауваження та пропозиції . Ці зауваження та пропозиції були повністю відображені у фінальному варіанті Добровільного національного огляду ЦСР України. В липні 2020 року в онлайн режимі відбувся Політичний Форум Високого Рівня ООН, на якому Україна вперше звітувала щодо прогресу в досягнені Цілей сталого розвитку. Представниця Чорноморського Жіночого клубу Світлана Слесаренок виступила на цьому засіданні ООН як представник Основної жіночої групи ООН з зауваженнями та пропозиціями до ДНО України.

В 2020 році Чорноморський жіночий клуб в партнерстві з Дністровським басейновим управлінням водних ресурсів, БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Міжнародною асоціацією охоронців річки Дністер «ЕКО-ТіРАС» провели 12-й міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра».

В 2019-2020 році в партнерстві з німецьким Незалежним інститутом екологічних проблем (UfU, Берлин) та з громадськими організаціями Асоціація охоронців річки Дністер «ЕКО-ТІРАС» (Кишинів), Екологічний клуб «Край» (Бережани) був реалізований проект «Підвищення потенціалу місцевого управління водними ресурсами в окремих регіонах України». Проект фінансується Програмою консультативної допомоги (AAP) Федерального міністерства навколишнього середовища Германії. Ціль проекту – передача досвіду управління малими річками.

У вересні 2020 року Чорноморський жіночий клуб прийняв активну участь у підготовці та відзначенні Міжнародного дня чистих берегів спільно з Міндовкілля, БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, клубом Kayak Point, Басейновою радою нижнього Дунаю, ГО Центр сталого розвитку «Потенціал Придунав’я», департаментом екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації. Масштабні еко-івенти відбувались на березі річки Турунчук та річки Дунай.

В 2020 році Чорноморський жіночий клуб в онлайн режимі продовжував брати участь в засіданнях Басейнової ради Дністра.

В грудні 2020 року Чорноморський жіночий клуб прийняв участь у виїзному засіданні Басейнової ради річок

Причорномор’я, яке було присвячене напрацюванню шляхів вирішення проблем однієї з найбільших річок цього басейну – річці Тилігул. Після огляду річки Тилігул було проведено засідання Басейнової ради річок Причорномор’я, де було прийнято рішення звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства в частині охорони та раціонального використання водних ресурсів.

В 2020 році Чорноморський жіночий клуб в онлайн режимі продовжував брати участь в засіданнях Басейнової ради нижнього Дунаю.

Фінансовий звіт

В 2020 році вся діяльність ГО Чорноморський жіночий клуб здійснювалася на волонтерській основі без фінансування з міжнародних джерел.