Дністровський басейновий конкурс „Барви Дністра”

 

Оголошення про проведення бассейнового конкурсу “Барви Дністра” -2010

Нагородження переможців конкурсу “Барви Дністра”-2009

2 жовтня у м. Одеса 2009 року на засіданні Дністровської Басейнової Ради відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу „Барви Дністра”.
Ідея проведення конкурсу виникла весною 2009 року під час проведення природоохоронної акції Дня Води, в якій приймали участь представники державних водогосподарських організацій України та Молдови, громадськість цих країн, шкільна та студентська молодь та інші, присвяченої Всесвітньому Дню води, на берегах Дністра.
Конкурс проводився в рамках природоохоронної інформаційно-просвітницької кампанії «Збережімо Дністер».

Організатори конкурсу:

  • Одеське обласне виробниче управління по водному господарству;
  • Управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації;
  • Одеський державний екологічний університет;
  • Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання;
  • Молодіжний екологічний центр ім. В.І.Вернадського;
  • Громадська організація Чорноморський жіночий клуб/«МАМА-86-Одеса»


Конкурс «Барви Дністра» був проведений з метою залучення учнівської та студентської молоді, громадськості до заходів, спрямованих на збереження, відновлення та раціональне використання водних ресурсів. Тому до участі у конкурсі «Барви Дністра» були запрошені учні, студенти та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Одеської області. На конкурс були представлені роботи в різних номінаціях: «Малюнок»; «Фоторобота»; «Захід з оздоровлення водних ресурсів»; «Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття».
Учасники Конкурсу надсилали оформлені творчі роботи та матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері збереження, оздоровлення та використання водних ресурсів. Конкурсне журі визначало переможців по кожній номінації окремо.
В басейні Дністра такий конкурс проводився вперше. Та не зважаючи на це в конкурсі прийняли участь понад 200 учасників з України, Молдови та Придністров’я.

Переможцями конкурсу стали 25 учасників.
Номінація „Малюнок” виявилась самою чисельною. Роботи юних художників виявили недитячу спостережливість та майстерність авторів, вони несуть людям радість, пом’якшують душі та серця.
Номінація „Фоторобота” проводилась по 3 вікових категоріях, самою активною виявились учасники старшої вікової категорії віком від 21 року за напрямком пейзажу. З робіт учасників річка Дністер знята в різні пори року та з різними настроями відкрилась конкурсній комісії.
Переможці по номінації „Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття” виділяються своєю неординарністю та неповторністю, а також показують глибоке розуміння законів природи, які визначають життя людини.
„Захід з оздоровлення водних ресурсів” виявив знання правових принципів водокористування, активне вивчення оточуючого середовища та громадську позицію молодого покоління, яке готове захищати природу рідного краю.

У церемонії нагородження приймали участь: заступник голови Державного комітету України по водному господарству – Романов О.А., перший заступник голови Одеської обласної ради – Тіндюк М.А., начальник Одеського обласного управління по водному господарству – Мойсеєнко М.С., директор Нижньодністровського національного природного парку – Примак В.О., заступник начальника управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації – Шупарський В.С., голова Басейнової Ради Дністра, заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації – Усик В.С., директор громадської організації Чорноморський жіночий клуб/«МАМА – 86 – Одеса» – Слесаренок С.Ф., керівник Регіонального центру розповсюдження екологічних знань ім. Вернадського Одеського державного екологічного університету – Чорна Т.Г.

Переможці нагороджувалися цінними призами, дипломами конкурсу оргкомітету відповідно до номінацій. Роботи подані на конкурс, дали зрозуміти, що серед нас – мешканців басейну Дністра є небайдужі серця. Тому цей конкурс заслуговує бути щорічним та міжнародним, адже нас поєднує спільна життєдайна артерія – Дністер.

Відрадно, що молоде покоління знайомо зі шляхами збереження водних ресурсів, зокрема, р.Дністер, та головне – зацікавлено в цьому.