Клімат майбутнього вимагає адаптації це проект, який працює щоб допомогти громадянському суспільству, політикам і широкій громадськості приймати обґрунтовані рішення про те, як краще адаптуватися до ризиків зміни клімату в урбаністичному середовищі. Проект орієнтований на оцінку вразливості та розробку заходів з адаптації в містах України. Посилення проявів зміни клімату та аналіз їх негативних наслідків у містах свідчать, що зміна клімату спричинює виникнення у містах особливих загроз, що не є властивими для інших типів людських поселень.
До основних потенційних негативних наслідків зміни клімату, що можуть проявлятися у містах, належать: тепловий стрес, підтоплення, зменшення площ та порушення видового складу міських зелених зон, стихійні гідрометеорологічні явища, зменшення кількості та погіршення якості питної води, зростання кількості інфекційних захворювань та алергійних проявів, порушення нормального функціонування енергетичних систем міста.
Метою проекту є посилення спроможності мереж організацій громадянського суспільства ефективно брати участь у політичному діалозі з місцевою владою, з установами Євросоюзу, а також з міжнародними організаціями у сфері адаптації до зміни клімату.
Результати проекту:
Зміцнення ініціативи адаптації до зміни клімату в регіонах;
Заповнення прогалини в здійсненні дій з адаптації до змін клімату на національному та регіональних рівнях;
Оцінка вразливості до зміни клімату міст та розробка заходів з адаптації для 4 міст України:
Оцінка вразливості до зміни клімату міста Одеса смотреть
Оцінка вразливості до зміни клімату міста Львів смотреть
Оцінка вразливості до зміни клімату міста Ужгород смотреть
Оцінка вразливості до зміни клімату міста Хмельницький смотреть
Термін реалізації проекту: 01.09.2014 – 01.02.2015