ДОСВІД НІМЕЧЧИНИ У СФЕРІ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА

У період з 20 по 26 вересня 2015 року представники ГО Мама-86-Одеса прийняли участь у навчальному турі з вивчення досвіду Німеччини у сфері водопровідно-каналізаційного господарства.

Семінар організований Баварським міністерством охорони навколишнього середовища та захисту прав споживачів спільно з Українською асоціацією підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Укрводоканалекологія.
В рамках семінару учасники відвідали як державні установи, так і виробничі об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства, зокрема, водозабори та очисні споруди, де ознайомилися із технологічними особливостями та відмінностями цих об’єктів. Учасники семінару оглянули об’єкти ВКГ у ряді міст Баварії: Хуттурм (Hutthurm), Штраубінг (Straubing), Фільсбібург (Vilsbiburg),  Мюнхен (München), Бад-Тьольц (Bad Tölz), Мюнхмюнстер (Münchsmünster), Берхінг (Berching), Хоф (Hof), Найла (Naila) та ін.

Під час огляду виробничих об’єктів учасники ознайомилися із технологічними особливостями роботи водозаборів та очисних споруд, а також новітніми технологіями, які використовуються на цих об’єктах, обговорили їх переваги/недоліки, проаналізували фінансово-економічний ефект від запровадження енергозберігаючих заходів на підприємствах ВКГ.
Навчальний тур надав можливість учасникам обмінятися досвідом та обговорити різні підходи до процесу виробництва води та очищення стічних вод, ознайомитися із нормативно-правовою базою та вимогами, які діють у сфері ВКГ Німеччини, та, відповідно, порівняти їх із вимогами, які діють в Україні.
Детальніше