Досвід з відновлення водних екосистем

25 квітня представники Чорноморського жіночого клубу поділились досвідом з відновлення водних екосистем у рамках семінару з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні.

Захід був організований Баварським екологічним агентством у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Під час семінару експерти водної сфери з Баварії та України ділились зі слухачами успішними кейсами і проблемними аспектами, теоретичними знаннями і практичним досвідом реалізації різних проєктів.

Говорили про Плани управління річковими басейнами: на якому етапі наразі ведеться їх підготовка в Україні, розповів Олексій Ярошевич (Екологічний консалтінг Blue Rivers), а як триває реалізація ПУРБ у Баварії, поділились Д-р Беттіна Хаас (Управління водного господарства Кемптену) та Ріхард Мюллер (Баварське міністерство навколишнього середовища і захисту прав споживачів).

Про ревіталізацію річкових екосистем в Україні та відновлення річок у Баварії з основами та конкретними прикладами для практичної реалізації говорили Лілія Гричулевич (ГО «Чорноморський жіночий клуб») та Вернер Реклау (Баварське екологічне агентство).

Д-р Аліса Кутцер (Баварське екологічне агентство) ознайомила учасників заходу з особливостями системи моніторингу поверхневих вод у Баварії, Сюзанна Хаас (Баварське міністерство навколишнього середовища і захисту прав споживачів) – з нюансами управління водними ресурсами в контексті зміни клімату, а про імплементацію Нітратної директиви в частині визначення територій, вразливих до нітратів, розповів Д-р Максиміліан Ганель (Баварське міністерство навколишнього середовища і захисту прав споживачів).

Обмін досвідом був корисний представникам обох країн, адже спільною метою є імплементація Водної рамкової директиви ЄС і наближення українського законодавства до європейського, зокрема й у водній сфері.