Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра»

Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» був заснований громадськими організаціями Одещини спільно з басейновим управлінням водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю
у 2008 році в рамках проекту «Демократизації водного управління транскордонним басейном річки Дністер» за фінансової підтримки Програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Згодом до організаторів басейнового конкурсу долучились громадські і державні організації з усього басейну Дністра, в тому числі і з Молдови. Зокрема:

за підтримки організації Жінки Європи за спільне майбутнє (Нідерланди)

З 2009 року конкурс проходить щорічно і об’єднує всіх, хто вболіває за Дністровський басейн від витоків до гирла.

Метою цього конкурсу є презентація кращих практик раціонального користування природними ресурсами басейну Дністра, демонстрація його природної краси та ландшафтного різноманіття.

Особливістю конкурсу є те, що він відображає співпрацю між Україною і Молдовою заради збереження Дністра, та наглядно демонструє одну із фундаментальних вимог Європейського союзу до водної політики: дотримання басейнового принципу в управлінні водними ресурсами.

 

У 2019 році відбулось святкування першого ювілею конкурсу – 10-ти річчя. Вперше на церемонію нагородження зібрались всі переможці  попередніх років з Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської, Вінницької та Одеської областей України, а також з Молдови, включаючи Придністров’я.

Під час святкового заходу, у якому приймали участь: Голова Державного агентства водних ресурсів України, начальник Дністровського басейнового управління водними ресурсами, заступник Уповноваженого Уряду України по реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова, представники Дністровської комісії, представники басейнової ради Дністра з Молдови та України та інші, – свої історії успіху в природоохоронній сфері розповіли учасники і переможці всіх конкурсних років. Деталі нагородження та святкування можна переглянути у відео.

Спілкуючись з учасниками, переможцями, організаторами конкурсу з різних регіонів України і Молдови стає зрозуміло, що мета конкурсу стосовно формування екологічної культури та екологічного світогляду, інформування широкого кола людей про необхідність збереження басейну Дністра через творчість, культуру та традиції України та Молдови, – реалізована і вже дає позитивні результати.

На сьогодні триває 14-й конкурсний рік. Детальніше про конкурс можна дізнатись за лінком.