На межі ядерного тероризму

21 серпня представники Чорноморського жіночого клубу долучились до акції, що мала на меті привернути увагу світової спільноти та пересічних громадян до надзвичайної загрози: радіаційного забруднення внаслідок можливих пошкоджень  атомних станцій України, захоплених російськими військовими терористами.

Акція була ініційована Білоруським об’єднанням «Разом» (Берлін) за підтримки українського молодіжного об’єднання Vitsche Berlin та проходила у знаковому місці – біля Бранденбурзьких воріт.

Учасники акції відчули стурбованість цією проблемою, оскільки це загроза що немає кордонів, проте має шалені негативні наслідки, що здатні понівечити життя, підірвати здоров’я та на десятиліття зробити непридатними для проживання сотні та тисячі квадратних кілометрів землі. Ми маємо негативний приклад аварії на Чорнобильській АЕС, що призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. Понад 500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів, більш ніж 8,5 мільйонів людей отримали значні дози опромінення. І це тільки початок довгого списку негативних наслідків, спричинених ядерною катастрофою.