Регіональний Форум із сталого розвитку ООН

Regional Forum 2022, 7 April 2022, Palais des Nations (Geneva), Forward-looking policies for a sustainable COVID-19 recovery. Photo UNECE/Violaine Martin

29-30 березня 2023 року в приміщені ООН В Женеві відбудеться Регіональний Форум із сталого розвитку ООН. Тема цьогорічного Форуму: “Забезпечення реалізації Порядку денного сталого розвитку до 2030 року в регіоні ЄЕК ООН в умовах численних криз”.

Основна увага буде приділена моніторингу прогресу, а також визначенню сфер для трансформаційних дій з метою досягнення Цілей Сталого Розвитку (далі ЦСР). Результати Форуму стануть внеском до Політичного форуму високого рівня зі сталого розвитку, що відбудеться в липні цього року в штаб квартирі ООН в Нью Йорку, а також до Саміту ЦСР,  що відбудеться  у вересні цього року знову в штаб квартирі ООН в Нью Йорку, який знаменує собою середину реалізації Порядку денного до 2030 року.

Регіональний форум зі сталого розвитку 2023 року складається з наступних сегментів:

  • Попередні зустрічі: надання ранньої можливості для різних зацікавлених сторін з числа молоді та громадянського суспільства зустрітися, обмінятися досвідом, а також представити та обговорити питання порядку денного з метою визначення пріоритетів.
  • Відкриття та політичний сегмент високого рівня для оцінки прогресу ЦСР в регіоні. Держави-члени поділяться політичними заходами, а представники громадянського суспільства та молоді прозвітують про результати своїх підготовчих консультацій.
  • Круглі столи для взаємного навчання: сприяння практичному обміну досвідом та кращими практиками у впровадженні ЦСР між урядами та різними зацікавленими сторонами. Буде проведено п’ять круглих столів, присвячених основним ЦСР (ЦСР 6, 7, 9, 11, 17).
  • Паралельні заходи та сайд евенти: пропонують різноманітним зацікавленим сторонам можливість обговорити конкретний аспект впровадження ЦСР в регіоні.
  • Пленарне засідання та закриття: Панельна дискусія за участю багатьох зацікавлених сторін на тему “На півдорозі до 2030 року: прискорення перетворень для досягнення ЦСР в регіоні ЄЕК ООН”, результати якої стануть внеском до Політичного форуму високого рівня в липні та Саміту ЦСР у вересні цього року. 

29 березня з 8:00 до 9:30 (європейський час, український час з 9:00 до 10:30 ) відбудеться Паралельний захід (Сайд Евент): Успішне залучення зацікавлених сторін для просування ЦСР 6 «Чиста вода та належні санітарні умови для всіх» на Західних Балканах та в регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Олег Мандрик, голова Басейнової ради річки Дністер та Світлана Слесаренок, Чорноморський Жіночий клуб, член Дністровської басейнової ради та Дністровської річкової комісії будуть спікерами на даному заході.

Захід має гібридний характер, прийняти участь можливо як офлайн так і онлайн.

Всі, хто  бажає прийняти онлайн участь у заході, мають зареєструватися за наступним лінком