Співпраця з питань кліматичної вразливості: Додавання регіональних вимірів до національного планування адаптації до зміни клімату в країнах Східного партнерства

22 листопада дослідники та експерти Цільової групи з питань кліматичної вразливості проекту «EU4Dialogue» представили спільний документ під назвою «Співпраця з питань кліматичної вразливості: Додавання регіональних вимірів до національного планування адаптації до зміни клімату в країнах Східного партнерства»  під час панелі високого рівня на COP29 на Кліматичному саміті ООН.

У відповідь на зростаючу кліматичну вразливість, країни Східного партнерства зробили низку кроків щодо підготовки заходів з адаптації до зміни клімату. Часто заходи, що реалізуються на національному рівні, є фрагментарними за своїм підходом і не здатні вирішити багатогранність регіональних проблем. Дослідники та експерти підкреслили, що транскордонне співробітництво може зробити значний внесок у пом’якшення наслідків зміни клімату як на національному так і на регіональному рівнях.

На панельній дискусії, що була підтримана проектом «EU4Dialogue» передовий досвід управління транскордонними водними ресурсами, зокрема на річці Дністер в Республіці Молдова та в Україні, було представлено колегам з Південного Кавказу. Ця панель об’єднала авторів, експертів та політиків, які обговорювали досвід Республіки Молдова та України в басейні річки Дністер, який може служити прикладом для наслідування. Крім того, «Стратегічні засади адаптації до зміни клімату в басейні річки Дністер» та План їх реалізації були підготовлені раніше в рамках Ініціативи «Навколишнє середовище і безпека» (ENVSEC) і є хорошою основою для подальшого впровадження урядами.

Панель, що проходила в Українському павільйоні, відкрили Вікторія Кірєєва, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, та Патріція Альбрехт, радник з питань клімату Офісу Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ.

Спікерами на заході були Ганна Плотнікова, Радник з екологічних питань, Європейська Економічна Комісія ООН, Світлана Слесаренок, засновниця Чорноморського жіночого клубу, (Україна), Крістіна Смоленська, заступник голови муніципалітету Страшень та Петро Комаров, директор з розвитку, AEER, (Республіка Молдова), Катерина Отарашвілі, юрист з екологічних питань, (Грузія), Ровшан Аббасов, професор, Центр екологічних досліджень, (Азербайджан).

Модерувала панельну дискусію Таня Таммінен, керівник групи,  EU4Dialogue, Компонент 1