В РАМКАХ ФОРУМУ «ЕНЕРГОСФЕРА» ВІДБУЛОСЯ НАГОРОДЖЕННЯ КРАЩИХ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ОДЕЩИНА»

25 березня 2016 року в рамках форуму «ЕНЕРГОСФЕРА» відбулося нагородження кращих переможців конкурсу «Енергоефективна Одещина» за 3 роки: 2013-2015 роки.

З 2013 року на Одещині в рамках Європейського Тижня сталої енергетики проводиться конкурс «Енергоефективна Одещина». Девіз конкурсу: «Від енергоефективної родини до енергоефективної країни!»
Метою конкурсу «Енергоефективна Одещина» є формування енергоефективного світогляду в суспільстві шляхом залучення широких верств населення до ефективного використання енергетичних ресурсів, використання відновлюваних джерел енергії та підвищення енергетичної безпеки.
Конкурс проводиться у 4 номінаціях: «Малюнок», «Фото», «Заходи з енергозбереження – «Енергоефективна родина» та «Девізи та речівки».

Організаторами конкурсу у цьому році є:
– Громадська організація «МАМА-86-Одеса»
– Комунальне підприємство «Одеська обласна енергозберігаюча компанія»
– Громадська організація «Енергійна країна»
– Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ)
– Одеське Муніципальне Енергетичне Агентство

Щорічно переможцями стають близько 35 конкурсантів. Нагородження відбувається у червні в рамках заходів, присвячених до «Європейського Тижня сталої енергетики».
З метою популяризації заходів з енергозбереження серед дітей та молоді та для заохочення широкого кола суспільства приймати участь у конкурсі «Енергоефективна Одещина» організатори форуму «ЕНЕРГОСФЕРА» визначили кращі з кращих робіт конкурсантів за 2013-2015 роки.

Серед переможців конкурсу були особливі діти, родини яких переїхали на Одещину із сходу України та Криму. Так, у номінації «Малюнок» перше місце зайняла Анастасія Жайворонок. Її родина переїхала в Одесу весною 2014 року із Криму. Батько, будучи військовим, не зрадив присязі і, забравши дружину з двома дочками, переїхав продовжувати служити Україні в Одесу.
Незважаючи на «молодий вік» конкурсу – він вже має своїх постійних переможців. Марк Швець (Одеса) у 2013, 2014 та 2015 роках займав І-ІІ місця у конкурсі «Енергоефективна Одещина» у номінації «Малюнок».
Тетяна Пузанкова (Затишшя Фрунзівського району) у 2013, 2014 та 2015 роках займала призові місця у конкурсі «Енергоефективна Одещина» у номінації «Девізи і речівки».

Не менш цікавою конкурсною номінацією є номінація «Енергоефективна родина». В цій номінації діти розповідають про те, як їх бітьки і бабусі і дідусі вчать економно використовувати енергію на побутовому рівні. Багато цікавих прикладів простих способів енергозбереження показали роботи конкурсантів. Наприклад, Арсеній Отдєльнов (Одеса) став переможцем у цій номінації у 2015 році.
А Віталій Швець (Барабой Овідіопольського району) підготував у 2015 році роботу на тему: “Альтернативні джерела енергії”. Цю роботу жюрі відзначили за важливість, практичність та актуальність.

Переможці конкурсу поділилися своїми думками про можливі шляхи енергозбереження або свій власний дитячий досвід з енергозаощадження!