Виступ Голови ЧЖК Світлани Слєсаренок на заключній сесії 9 Конференції міністрів “Довкілля для Європи”

Виступ Голови Чорноморського жіночого клубу Світлани Слєсаренок на заключній сесії Дев’ятої Конференції міністрів “Довкілля для Європи” від імені мережі громадських організацій Європейський ЕКО Форум.

Далі – пряма мова:

«Щодня агресія Росії проти України приносить нові руйнування людям та навколишньому середовищу. Інциденти на атомних електростанціях та на об’єктах енергетичної інфраструктури, включаючи нафтосховища, нафтопереробні заводи, бурові платформи, газові об’єкти та розподільчі трубопроводи, шахти, промислові об’єкти та об’єкти з переробки сільськогосподарської продукції, призвели до численних випадків забруднення повітря та потенційно серйозного забруднення ґрунтів, підземних та поверхневих вод.

Немає нічого більш не сталого, ніж війна. Не буває сталого розвитку без миру, не буває миру без сталого розвитку. Ми закликаємо всіх підтримати зелену, стійку та життєздатну реконструкцію України.

Для досягнення миру та сталого розвитку регіон ЄЕК ООН повинен зупинити свою залежність від вугілля та викопного палива.  Наш регіон повинен прискорити досягнення енергетичного переходу на 100% відновлюваних джерел енергії до 2040 року. Перш за все, рухаючись вперед, ми повинні уникати помилкових рішень і зосередитися на позитивному для природи і орієнтованому на людей енергетичному переході.

Ми повинні визнати межі асиміляційної здатності Землі і рухатися до циркулярної та зеленої економіки. Нам потрібен фундаментальний перехід до сталого виробництва, систем споживання та практик у всіх секторах.

Європейський ЕКО Форум та неурядові організації будуть активно сприяти подальшій імплементації результатів Нікосійської конференції міністрів “Довкілля для Європи” та  попередніх конференцій»