ЗУСТРІЧ МОЛДАВСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ЗНИЖЕННЮ НЕБЕЗПЕКИ ПАВОДКІВ І АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ В БАСЕЙНІ РІЧКИ ДНІСТЕР

20 квітня 2016 року відбулася 12-та зустріч молдавсько-української робочої групи по зниженню небезпеки паводків і адаптації до зміни клімату у рамках компонента проекту «Зміна клімату і безпека в басейні річки Дністер».

Під час зустрічі було представлео до обговорення проект плану впровадження «Стратегічні напрямки адаптації до змін клімату у басейні річки Дністер», результати виконання пріоритетних адаптаційних заходів до змін клімату, подальший розвиток проекту і діяльності у басейні Дністра у цілому. Крім цього, були розглянуті стратегічні питання співробітництва між Республікою Молдова і Україною у басейні річки Дністер, включаючи наступні кроки для вступу в силу Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про співробітництво в галузі охорони та стійкого розвитку басейну річки Дністер, розробку басейнового плану управління, оновлення правил експлуатації Дністровського гідроенергетичного комплексу, проект «Зміцнення транскордонного співробітництва та комплексне управління водними ресурсами у басейні річки Дністер» та проблеми маловоддя у басейні.

Найболючішим питанням цієї робочої зустрічі була презентація Юрія Ландау із Укргідропроекта щодо користі і екологічної безпечності будівництва 6-ти ГЕС на верхньому Дністрі. На жаль, це питання залишається досі відкритим і не вирішеним.