КРУГЛИЙ СТІЛ «ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОГО ОБҐРУНТУВАННЯ РЕКУЛЬТИВАЦІЇ ЛУЗАНІВСЬКИХ ОЗЕР»

30 вересня в Одеському регіональному інституті Державного управління Національної академії Державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл «Презентація техніко-економічного обґрунтування рекультивації Лузанівських озер».

Цей захід проводився в рамках реалізації соціального проекту «Проведення громадської екологічної експертизи техніко-економічного обґрунтування рекультивації Лузанівських озер».

В круглому столі прийняли участь експерти та фахівці-практики і науковці (кліматологи, урбоекологи, орнітологи, біологи та ін.), представники влади та громадськості.

Під час заходу було представлено інформацію про заходи, які реалізуються в рамках «Програми охорони і поліпшення стану навколишнього природного середовища м. Одеси на 2013-2016 роки у новій редакції» та презентовано техніко-економічне обґрунтування рекультивації Лузанівських озер.

Також на круглому столі обговорювались питання:
– ролі відновлення Лузанівських озер у процесі збереження Куяльницького лиману;
– впливу змін клімату на природні ресурси Північно-Західного Причорномор’я та на водність Куяльницького лиману і Лузанівських озер;
– можливого використання території рекультивованих Лузанівських озер та створення Ветланд парку (технічні можливості та світовий досвід).

Питання рекультивації Лузанівських озер та створення на базі очищених озер Ветланд парку викликало жваву дискусію серед учасників заходу. Після детального обговорення всі учасники круглого столу прийшли до висновку, що необхідно реалізовувати проект по рекультивації Лузанівських озер і очистити територію Лузанівських озер від залишків забруднюючих речовин. Також учасники заходу підтримали пропозицію щодо створення Ветланд парку на території, яка зарезервована для включення до Національного парку «Куяльницький».