НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ОДЕЩИНА» – 2016

1 липня у приміщенні Одеського регіонального інституту Державного управління Національної академії Державного управління при Президентові України відбулося нагородження переможців конкурсу «Енергоефективна Одещина» 2016 року.

Вітали учасників церемонії організатори та гості заходу:
– Світлана Слесаренок, директорка ГО «Мама-86-Одеса»
– Віталій Савіч, директор Комунального підприємства «Одеська обласна енергозберігаюча компанія»
– Володимир Перегудов, представник проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» (GIZ)
– Наталія Горшкова, фінансовий менеджер Одеського Муніципального Енергетичного Агентства
– Святослав Губарь, представник компанії Будерус

Кожна з номінацій конкурсу привернула увагу відповідної вікової категорії. Наприклад, номінація «Малюнок» наповнена яскравими сміливими дитячими малюнками з серйозними темами, які заглиблені в історію використання енергії та автентично-традиційні методи збереження енергії. Оригінальне бачення альтернативних джерел енергії та серйозний підхід до можливого енергозбереження яскраво показав Станіслав Морозов з міста Подільськ (І місце), який намалював абсолютно енергонезалежну та екологічну оселю з використанням сонячної енергії, енергії вітру та енергії біомаси. Не менш цікавою була позитивна робота з енергією сонця і вітру Капорської Марії з Одеси (І місце) та творча робота про «зелену» енергію для дітей Володимира Мороза з Одеси (ІІ місце). Наймолодша учасниця конкурсу Меркаленко Альона з Одеси не зайняла призового місця, але її робота про використання енергії вітру була відзначена подякою.

Номінація «Фоторобота» традиційно була більш популярна серед дорослих. Учасники творчо підійшли до підготовки конкурсних робіт – деякі роботи переможців відображають альтернативні способи збереження тепла в будинках, а деякі зображають «природні» індикатори енергоефективності – наприклад, якщо кішка всю зиму тулиться до обігрівачів значить в будинку проблеми з енергоресурсами. Якраз фоторобота про такі «природні» індикатори енергоефективності Звеліндовського Юрія з Одеси зайняла І місце у цій номінації.
Переможцями номінації «Девізи та речівки» стали постійні учасники конкурсу, які у минулих роках були переможцями як у цій же номінації, так і в інших – «Енергоефективна родина».

Не менш цікавими у цьому році були й роботи у номінації «Енергоефективна родина». Діти розповідають про те, як їх батьки, бабусі і дідусі вчать економно використовувати енергію на побутовому рівні. Цікавою була робота Органу учнівського самоврядування Бакшанського НВК Савранського району «Молодь за енергетичну незалежність», в якій показано як найпростішими енергозберігаючими заходами можна зекономити понад 20% енергії у навчальному закладі. Своїм позитивним досвідом про енергозбереження поділився директор Бакшанського НВК Сергій Паламарчук.

На нагородження зібралися переможці з Одеси, із Фрунзівського, Котовського, Савранського та Овідіопольського районів Одеської області. Конкурс не тільки формує енергоефективний світогляд, але й стимулює молодь до сталого розвитку у напрямку до створення енергоефективної країни. Конкурс проводиться з 2013 року в рамках Європейського тижня сталої енергетики.
Переможці, діти, їх батьки та викладачі, які працювали з дітьми-переможцями, отримавши дипломи та подарунки ділись враженнями і щиро дякували організаторам і спонсорам конкурсу. У 2016 році конкурс відбувся за підтримки уряду Німеччини в рамках реалізації Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні». Також подарунками підтримала переможців конкурсу компанія Будерус.
Традиційно подарунки були не тільки для переможців, але і для запрошених гостей. Басаман Марія, Ткаченко Олександра, Марія Капорська та Турченюк Ірина свої роботи подарували Світлані Слесаренок, Віталію Савічу, Володимиру Перегудову та Наталії Горшковій.
Організаторами та співорганізаторами конкурсу у 2016 році були: громадська організація «Мама-86-Одеса», Одеське Муніципальне Енергетичне Агентство, Комунальне підприємство «Одеська обласна енергозберігаюча компанія», та Громадська організація «Енергійна країна».