ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ НА ОБ’ЄКТАХ МЕДИЧНОЇ СФЕРИ ОДЕЩИНИ

З метою оптимізації та скорочення споживання енергії у закладах медицини на Одещині 1 лютого 2016 року в Одеській обласній державній адміністрації відбувся семінар за участю заступника голови Одеської ОДА Марії Гайдар, директора КП «Бюро регіонального розвитку» Антона Яроцького, директора комунального підприємства «Одеська обласна енергозберігаюча компанія» Віталія Савіча, експертів з енергоефективності та головних лікарів лікарень Одещини.

Метою семінару було показати представникам медичної сфери можливі шляхи оптимізації і скорочення обсягів енергії, які витрачаються на енергоспоживання на об’єктах медичної сфери Одещини. Під час заходу заступник голови Одеської ОДА зазначила, що до кінця року потрібно скоротити енергоспоживання на 15%.

Як зазначив директор комунального підприємства «Одеська обласна енергозберігаюча компанія» Віталій Савіч відповідні заходи вже починають діяти на Одещині. Наприклад, з січня 2016 року стартував щоденний моніторинг витрат електрики, тепла, газу та води на об’єктах соціальної сфери міста Одеса. Це дозволить з точністю визначити, куди саме втрачається енергія.
У свою чергу, як зазначив експерт з енергоефективності В’ячеслав Браверман, на даний момент в Україні річне споживання теплової енергії становить 200 кВт на 1 м2, тоді як в Європі цей показник становить близько 50 кВт на 1 м2. Тому питання ефективного енергоспоживання на даний час надзвичайно актуальне