ВОСЬМА КОНФЕРЕНЦІЯ МІНІСТРІВ: ДОВКІЛЛЯ ДЛЯ ЄВРОПИ

З 8 по 10 червня у Батумі (Грузія) в рамках процесу «Довкілля для Європи», який у цьому році відзначив 25-річчя, відбулася конференція міністрів під девізом: «Екологічніше, чистіше, розумніше!».

Конференція міністрів стала майданчиком високого рівня для зацікавлених сторін для обговорень, прийняття рішень та здійснення спільних зусиль в області вивчення пріоритетних екологічних проблем у всіх 56 країнах регіону ЄЕК ООН. Конференція надала країнам-учасницям платформу для обговорення екологічних питань, які потребують нагального вирішення, визначення пріоритетних напрямків роботи та планування спільних зусиль, спрямованих на забезпечення сталого розвитку всього Європейського регіону.
Представники природоохоронних відомств і незалежних екологічних організацій з понад 50 країн вирішували, як «озеленити» економіку і підвищити якість повітря в інтересах поліпшення стану навколишнього середовища і здоров’я людини.

Крім основного заявленого політичного порядку в галузі охорони навколишнього середовища учасники конференції розглянули ряд інших тем, зокрема:
– освіта в інтересах сталого розвитку;
– заміщення штучних шкідливих будівельних матеріалів на природні екологічно чисті матеріали;
– кліматично оптимізоване сільське господарство;
– виснаження лісового покриву і незаконна вирубка лісів
– залучення «модної індустрії» та митців до популяризації стійкого розвитку тощо;

Учасники конференції відзначили, що ключовими областями «зеленої економіки» є сільське господарство, управління лісами, водні ресурси і продовольство.
Конференція затвердила Стратегічну рамкову програму екологічного розвитку економіки Європейського регіону. Рамкова програма дає урядам країн-учасниць спільне бачення проблеми і визначає основні напрямки діяльності щодо зниження екологічних ризиків і внесення вкладу в досягнення Цілей сталого розвитку.
Конференція була організована Комітетом з екологічної політики Європейської Економічної (КОМІСІЇ ЄЕК) спільно з Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).