Виставка «Барви Дністра» у Відні

30 червня у конференц-центрі Hofburg у місті Відень відкрилась виставка робіт міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра».

У 2023 році стартував 15-й конкурсний рік цього конкурсу. На виставці у Відні представлені роботи учасників і переможців конкурсу різних років. Багато із переможців конкурсу неодноразово приймали участь і ставали переможцями. Мешканці дністровського басейну з обох берегів Дністра дуже чітко усвідомлюють, що Дністер – наша спільна ріка і тільки спільними зусиллями можливо зберегти річку для майбутніх поколінь. Тому й конкурсні роботи учасників часто наповнені меседжами про близькість українського і молдавського народів, про дружбу та спільні дії заради транскордонної річки Дністер.

Приємно відмітити, що серед гостей заходу у Відні було чимало представників держав-учасниць ОБСЄ. Звичайно, на цьому заході були присутні та вітали від України і Республіки Молдова учасників заходу Посол Іглі Хасані, Координатор економічної та екологічної діяльності ОБСЄ, Посол Міхаела Мокану, Постійний представник Республіки Молдова в ОБСЄ та Посол Євген Цимбалюк, Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

Під час офіційного відкриття виставки відбулась символічна подія – обмін української і молдовської сторони картинами від учасників конкурсу з України та Молдови. Пані Міхаела Мокану отримала картину мирної сонячної процвітаючої України і чистим Дністром, намальовану Анастасією Цмих (Україна, Івано-Франківськ). А пан Євген Цимбалюк отримав картину з символічним відображенням дружніх стосунків народів двох країн з берегів Дністра, намальовану Яною Мединською (Республіка Молдова, Рибниця). Пані Міхаела і пан Євген були приємно вражені цими символічними подарунками, які відображають мирне спільне майбутнє Республіки Молдова і України та спільну турботу про транскордонну річку Дністер. Дуже приємно було зустріти під час цього заходу щирого поціновувача Дністра Бо Ліберта, який десятками років працював і продовжує працювати над благополуччям Дністровського басейну!

Варто зауважити, що ця виставка в стінах ОБСЄ відбулась завдяки великій підтримці конкурсу «Барви Дністра» та значним організаційним зусиллям пані Дани Марії Богдан та пані Олени Коваленко, Офіс Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ.

Тим часом, під гаслом «Маленькі кроки до великих змін!» у нас вже стартував 15-й конкурсний рік «Барв Дністра». Детальніше про конкурс читайте на сторінці Дністровського БУВР https://vodaif.gov.ua

Фото з відкриття художньої виставки «Барви Дністра», 30 червня 2023 р., ОБСЄ, конференц-центр Hofburg. Автор: Мікі Кролл, ОБСЄ та Лілія Гричулевич, Чорноморський жіночий клуб.