Благодійний захід «Вкрадене дитинство»

17 листопада представники Чорноморського жіночого клубу провели благодійний захід «Вкрадене дитинство».

Цей захід привернув увагу німецького суспільства до питань впливу військових дій на дітей в Україні та за її межами.
Зустріч символічно відбулась в будинку відомого німецького теолога, антинациського діяча, співзасновника опозиційного об’єднання німецьких церков, яке відмовлялося співпрацювати з націонал-соціалістичною владою, а також відомого лобіста відмови від ядерної зброї – Ма́ртіна Німеллера.
Під час заходу присутні дізнались про різні аспекти впливу війни на життя українських дітей. Активну дискусію викликало питання навчання в умовах війни: в Україні та в еміграції (моральна і правова складові). Зокрема, за кордоном на даний час навчається понад 500 тисяч українських дітей. Здебільшого (76%) ці діти відвідують іноземну школу та продовжують здобувати освіту в українській школі онлайн.
Цей захід зробив зрозумілішою для європейського суспільства ситуацію, в якій опинились і тривалий час живуть українські діти. Зокрема, під час заходу вкотре було наголошено на неприпустимі дії російської федерації щодо викрадення дітей, знищення життєвого простору дітей, морального і фізичного приниження, а також вбивства дітей в Україні армією російської федерації.

Протягом 10 років війни росія щодня порушує права дітей, визначені в Конвенції ООН, – право на життя, право бути із сім’єю, право на здоров’я, освіту, на розвиток особистості, а також право на турботу і захист.