Проблема зміни клімату з кожним роком стає все актуальнішою та стосується широкого кола глобальних явищ, що виникають, переважно, через діяльність людини.
Наслідки зміни клімату вже відчутні в усьому світі. Повені в Європі, Китаї, Індії. Лісові пожежі, викликані аномальною спекою в Канаді, Туреччині, Чорногорії, Греції. У Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу заливають катастрофічні зливові дощі, пилова хмара з Сахари накриває всю країну. У липні Київ вкотре б’є температурні рекорди. Вже зараз у небезпеці тисячі людських життів, гектари лісів, наші домівки!
Кліматичну кризу ще можна сповільнити, аби уникнути найгірших наслідків. Ми разом з усім світом маємо відмовлятися від брудної енергетики та промисловості, що її спричиняють, та розвивати більш зелену економіку.
195 країн світу взяли на себе підвищені зобов’язання та розпочали політику щодо адаптації до зміни клімату, зокрема – скорочення викидів СО2 та переходу на відновлювальні джерела енергії.
Місто Чорноморськ, як учасник Європейської програми «Угода мерів», в 2017 році взяв на себе зобов’язання щодо зменшення викидів СО2 на 30% до 2030 року. Досягнути цього можна запровадивши систему міського енергетичного менеджменту та здійснивши низку заходів з термомодернізації будівель, заміни застарілих інженерних мереж та обладнання, реформування системи міського транспорту та вуличного освітлення. До першочергових заходів можна також віднести роботу з мешканцями міста, учнівською молоддю з популяризації знань щодо економного використання та ощадливого споживання енергетичних ресурсів.
За ініціативи громадської організації «Чорноморський жіночий клуб» прогресивна молодь Чорноморська вирішила доєднатись до потужного екологічного руху.
26 вересня, в рамках всесвітнього Кліматичного Маршу, за підтримки громадських організацій «Чорноморський жіночий клуб» та «Екодія» в приміщенні Центру еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройде відкритий урок з популяризації руху щодо пом’якшення та адаптації до змін клімату. В рамках уроку відбудеться:
- спілкування з експертами ГО «Чорноморський жіночій клуб»
- перегляд тематичних фільмів щодо зміни клімату;
- мозковий штурм «Яка моя екодія? Країна! Місто! Дім!»;
- Майстер клас в Еко-Майстерні – «Друге життя речей».
Чорноморськ впевнено заявляє: МОЯ ХАТА НЕ СКРАЮ, КОЛИ ПЛАНЕТА ПАЛАЄ!