ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЗБІЛЬШЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ

18 вересня в Одесі відбулося перше засідання обласної комісії з питань підвищення енергоефективності та збільшення використання відновлювальних джерел енергії, яка створена розпорядженням голови Одеської обласної адміністрації 31 серпня 2015 р. № 534/А-2015.

Під час засідання комісії було підписано Меморандум про партнерство між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Одеською облдержадміністрацією та обласною радою. В меморандумі йдеться про різні способи підвищення енергоеефектівності житлових будинків і здешевлення кредитів для населення на ці цілі.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук проінформував про реалізацію спеціальної Державної програми, яка передбачає компенсацію частини тіла так званого теплого кредиту. Також Сергій Савчук зауважив, що у багатьох регіонах передбачена компенсація частини відсотків – вже за рахунок місцевих бюджетів. Є такий пункт і в одеському меморандумі. Обласній державній адміністрації запропоновано винести на сесію облради проект про подібне фінансування. Скористатися такою пільгою зможуть не тільки фізичні особи, а й об’єднання власників квартир.

У засіданні також прийняли участь голова Одеської обласної ради Михайло Шмушкович, перший заступник голови Одеської ОДА Володимир Жмак, депутати Одеської обласної ради, представники банків-кредиторів, ОСББ, громадських організацій та запрошені гості з інших регіонів України.

Керівник громадської організації Мама-86-Одеса Світлана Слесаренок провела презентацію пропозицій щодо просвітницьких заходів з енергозбереження та з екології.