Перший міжнародний день вшанування пам’яті українських дітей

Представники Чорноморського жіночого клубу прийняли участь у акції біля посольства російської федерації в Берліні, присвяченій пам’яті понад 500 українських дітей, яких вбила армія рф.

Цей захід організувала команда Ukraine Vigil Berlin за ініціативи німкені пані Анетт Сахре.

Важливо, що цей захід прийшли підтримати звичайні пересічні громадяни Німеччини так німецькі політики, які активно лобіюють інтереси України і надання Україні максимум збройної підтримки.

Вже другий рік цю акцію підтримує пан Родеріх Кізеветтер (ХДС), заступник голови Комітету з питань оборони у Бундестазі Німеччини.

Також українців під час цього емоційно важкого заходу підтримувала пані  Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн (СвДП), голова Комітету з питань оборони у Бундестазі Німеччини.

Найважчим і найболючішим моментом заходу було зачитування імен загиблих дітей… Імена всіх, кого вбили росіяни, були згадані присутніми цієї акції.

Важливим елементом цієї акції було інформування всіх присутніх про злочини росії проти дітей України. Росія щодня порушує права дітей, визначені міжнародними нормами права, – право на життя, право бути із сім’єю, право на здоров’я, освіту, на розвиток особистості, а також право на турботу і захист.

Постійні обстріли населених пунктів, руйнування будинків, вимушена евакуація, поранення, каліцтва – це все випало на долю наших дітей. Тисячі дітей втратили батьків та рідних, є зниклі безвісти, примусово вивезені на територію російської федерації.

За офіційними даними біля 20 тисяч дітей примусово депортовані до росії, більше 2000 дітей зникли і немає інформації про їх місце перебування, повернено в Україну 386 дітей, зафіксовано факти сексуального насилля над 13 дітьми, але таких випадків у десятки разів більше… На сьогодні не відомо яка ситуація на тимчасово окупованих територіях, але коли Україна деокупує свої території, цифри щодо постраждалих дітей зростуть у рази.

Представники Чорноморського жіночого клубу поінформували присутніх на акції про один із таких проектів – про проект «Діти хочуть миру». Адже цей волонтерський проект, дає можливість щороку десяткам дітей проходити інтенсивну реабілітацію від свого буденного життя у під час військових дій.

Сьогодні існує багато ініціатив, які реалізують проекти для дітей. Але цих ініціатив і проектів має ставати все більше і більше. Наші діти потребують захисту і турботи.