Природоорієнтовані рішення як ефективні заходи відновлення малих річок.

В рамках проекту “CLEAN BALTIC SOURCE – Очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях” 2 листопада було проведено перший із п’яти семінарів для представників громад, що належать до річкового басейну Вісли.

Представники Чорноморського жіночого клубу прийняли участь у семінарі «Політика ЄС щодо управління річковими басейнами. Природоорієнтовані рішення (NBS) та управління ризиками затоплень» із інформацією про природоорієнтовані рішення від час відновлення малих річок.

Проєкт реалізується завдяки спільним зусиллям Асоціації Місцевих Рад “Ради Львівщини”, Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівської міської ради, та Агентства економічного розвитку PPV.

Семінар спрямований на покращення управління водними ресурсами в басейні Вісли.

В рамках цього семінару учасники мали змогу напрацювати ідеї проєктів для власних громад, отримати позитивний досвід управління сферою навколишнього середовища та ознайомитися з механізмами очищення стічних вод на прикладі Швеції та Польщі.

Враховуючи статус України-кандидата на членство в ЄС та її зобов’язання імплементувати такі директиви, як Рамкова водна директива та Директива щодо очищення міських стічних вод, необхідність транснаціонального співробітництва стає очевидною. Цей проєкт має на меті надати місцевим зацікавленим сторонам в Україні знання та досвід, необхідні для ефективного очищення стічних вод переймаючи європейський досвід, в тому рахунку заходи з попередження забруднення річок.

Проект Clean Baltic Source має на меті зменшити потрапляння органічних, біогенних і небезпечних речовин до Балтійського моря шляхом покращення системи управління очисними спорудами в басейні річки Вісла в Україні.

Семінари реалізуються в межах проекту CLEAN BALTIC SOURCE, що фінансується урядом Швеції через Swedish Institute. З української сторони проект реалізують у партнерстві: Обласна асоціація місцевих рад “Ради Львівщини”, Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Львівська міська рада, Центр Регіональний Розвиток (ЦРР) агенції економічного розвитку PPV.