СЕМІНАР ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОСЕРВІСУ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

8 липня в Одеській обласній раді відбувся семінар щодо впровадження енергосервісу в Одеській області. «У всіх країнах Європи проводяться різні заходи, які призначені зменшити кількість споживаної енергії як у промисловій, так і в соціальній сферах.

Сьогодні це питання одне з найпріоритетніших в Україні, і зокрема Одеського регіону. В останні роки питання реалізації політики енергозбереження та підвищення енергоефективності в Україні набули особливої актуальності. Урядом була проведена рада реформ, яка безпосередньо стосувалась енергозбереження. Адже одним із переваг політики будь-якої компанії, що працює у сфері виробництва або сервісу, стає саме енергозбереження», – зазначив Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський

На початку засідання присутніх було ознайомлено із запровадженням концепції енергосервісу в Україні, що в свою чергу дозволить створити новий серйозний ринок та надасть шанс органам публічної влади і державі заощадити і кошти, і енергоносії.
Під час семінару учасники засідання детально розглянули та обговорили принцип роботи ЕСКО-механізму, у якому енергосервісна компанія впроваджує енергоефективні заходи у бюджетні установи. Адже за рахунок економії на енергоресурсах, яка стане в результаті модернізації, частина заощаджених коштів спрямується у рахунок оплати послуг виконавця енергосервісу.
Також представником КП «Київ-ЕСКО» детально були розглянуті питання щодо практики впровадження енергосервісу, перешкод та можливостей для бізнесу та розпорядників бюджетних коштів.
Зазначено, що в Одеській області вже є пілотні регіони, які починають реалізовувати концепцію енергосервісу на практиці. Одним із перших таких регіонів став Савранський район.