СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ НА ОБ’ЄКТАХ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ФРУНЗІВСЬКОГО РАЙОНУ

З метою сприяння реалізації заходів Національної стратегії енергоефективності в Україні 24 лютого 2016 року смт. Фрунзівка громадська організація «МАМА-86-Одеса» спільно з комунальним підприємством «Одеська обласна енергозберігаюча компанія», Фрунзівською райдержадміністрацією та Фрунзівською районною радою за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні провела семінар з питань підвищення енергоефективності на об’єктах соціальної сфери Фрунзівського району «Енергозбереження – це просто!».

У семінарі прийняли участь голови сільських та селищних рад Фрунзівського району, а також представники закладів соціальної сфери району (дитячі садочки, школи, лікарні тощо).
Під час семінару директор комунального підприємства «Одеська обласна енергозберігаюча компанія» презентував програму моніторингу споживання енергоносіїв “Енергомоніторинг” та проінформував присутніх про можливість використання міжнародної технічної допомоги на реалізацію проектів, які не має можливості профінансувати за рахунок бюджетних коштів. Директор ТОВ «Відновлювальні ресурси» ознайомив учасників семінару із заходами, якими можливо підвищити енергоефективність будівель.
Представники ММГО «Екоклуб» поділилися з учасниками заходу успішними історіями українських міст в сфері енергоефективності, а також презентували он-лайн калькулятор економічної доцільності утеплення будівель.
Головною ідеєю цього заходу був пошук ресурсів на вирішення місцевих проблем та реалізацію проектів, які не вдається профінансувати за рахунок бюджетних коштів. Організатори зазначили, що для цього є чимало шляхів, зокрема – реалізація пріоритетних регіональних проектів в рамках міжнародної технічної допомоги, грантових програм, пільгового кредитування тощо. Тому в рамках семінару була проведена презентація програм по компенсації частини вартості матеріалів на впровадження проектів з енергоефективності.
Організатори семінару зазначають, що спільним завданням є колективне змінення ситуації з метою залучення програм міжнародної технічної допомоги для вирішення питань соціально-економічного розвитку району.

Інформація про семінар в ЗМІ: