Тиждень Сталої Енергії в м.Чорноморську

6 жовтня в виконавчому комітеті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області відбувся круглий стіл «Кліматичні амбіції м.Чорноморська».

В заході прийняли участь експертка з питань енергоефективності та адаптації до змін клімату з ГО «Чорноморський жіночий клуб» Лілія Гричулевич, керівник біблиотеки ім.Е.Багрицького Ірина Гіндіна, екперт GIZ Андрій Барулін, незалежний експерт з енергоефективності Юлія Кірвас, регіональний представник Фонду енергоефективності Віктор Мостовий, завідуюча сектором екології Тетяна Рябова, координаторка робочої групи з питань міжнародного співробітництва та залучення інвестицій Ганна Шиманська, енергоменеджер ВКГБ Роман Теліпов, депутат Чорноморської міської ради Юлія Пакунова, завідуюча відділу внутрішньої політики Людмила Мельошина, начальник відділу у справах молоді та спорту Світлана Фурсова та інші зацікавлені особи.

Захід проводився за участі керівників бюджетних установ, які доєдналися до події у он-лайн режимі.

В рамках заходу обговорювались питання змін клімату, які відбуваються в світі вже зараз та прогнози, які дають науковці, що відбудуться безпосередньо на півдні України внаслідок зміни клімату. В зону впливу цих змін попадає і м.Чорноморськ.

Причинами, що стають передумовами таких змін, є зростання кількості населення на планеті та антропогенне навантаження на довкілля, в тому числі викиди парникових газів.

З метою упередження негативних наслідків, спричинених змінами клімату м.Чорноморськ реалізує низку заходів, а саме:

– участь в Європейській Ініціативі «Угода мерів» та розробка і затвердження Плану дій сталого енергетичного розвитку та збереження клімату (ПДСЕРК). Метою ПДСРЕК є зменшення обсягів викидів СО2 на 30% до 2030 року;

– участь в європейському проєкті «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». Метою є побудова системи муніципального енергетичного менеджменту та зменшення обсягів споживання енергоресурсів бюджетними установами м.Чорноморська.

Мешканці міста також можуть стати активними учасниками запровадження енергоефективних заходів, шляхом приєднання до програм Фонду енергоефективності щодо термомодернізації будинків, дотримання заходів з заощадження тепла, води, електроенергії у власних будівлях.