В підвальних приміщеннях 12 Одеських ОСББ та ЖБК створено укриття від обстрілів та проведена енергетична модернізація.

В умовах війни пріоритетними стали безпека людей та будівель. Низка громадських організацій Одеси та Асоціація «Одеська житлова спілка» зосередили свої зусилля на дослідженні можливості створення укриття від обстрілів в підвалах будинків Одеських ОСББ та ЖБК.

Так були досліджені всі національні нормативні документи, ми зв’язалась з спеціалістами та експертами Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Одеської академії будівництва та архітектури , вивчили досвід Ізраїлю з організації  захисту від обстрілів. З тим, щоб надати ОСББ та ЖБК рекомендації щодо облаштування укрить, були підготовлені тимчасові «Правила користування укриттями в багатоповерховому будинку»

Отримавши невелику грантову підтримку від проекту «Розбудова еко феміністичного руху», що реалізується міжнародною громадською організацією «Жінки за спільне майбутнє» (WECF) за фінансової підтримки Національної поштової лотереї з Нідерландів, Асоціація допомогла першим семи ОСББ та ЖБК реалізувати першочергові заходи для організації Укриття в їх будинках.

Під час реалізації першочергових заходів щодо організації укриття в будинках, представники громадських організацій, ОСББ, ЖБК та Одеської Житлової Спілки зрозуміли що ці заходи ідеально поєднуються із заходами з підвищення енергоефективності підвалів та іншими заходами із підвищення енергобезпеки будівель.   Habitat for Humanity International (США) запропонувала свою допомогу в реалізації цих зусиль. Таким чином був даний старт для реалізації заходів унікального проекту “Habitat для одеситів”, який є складовою частиною проекту СоmAct з енергетичної модернізації у 12  житлових багатоповерхових будинків. Голови ЖБК «Моряк» та «Політехнік» поділилися досвідом організації укриття від обстрілів в їх будинках.